Szlachetna paczka w przedszkolu!

DRODZY RODZICE!

Bardzo dziękujemy za świąteczne wsparcie dla najuboższych, poprzez wzięcie udziału w akcji „SZLACHETNA PACZKA”. Wszystkie zebrane dary zostały przekazane rodzinie.

szppaczka

 

A oto relacja z wręczenia paczki:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki.
Jak podjechaliśmy pod dom, od razu nas zauważono, bo samochód strażacki nie pojawia się na co dzień. Pan Mirosław wraz z żoną przywitali nas bardzo miło i sami pomagali wnosić pudełka. Bardzo sprawnie nam poszło i za chwilę poprosiliśmy domowników o rozpakowanie paczki. Zaczął pan Mirosław, długo trwało otwarcie pierwszego pudełka, bo ze wzruszenia trzęsły mu się ręce. Poprosiłyśmy o pomoc pozostałych członków rodziny i pani Kamila zaczęła otwierać kolejne pudełko, dziewczynki jeszcze przez chwilkę się krępowały, ale jak zobaczyły, że są tam dla nich podarunki, szybko się ożywiły. Maja wynalazła puzzle, które uwielbia i od razu podeszła do stołu, aby zacząć układanie. Wszyscy włącznie z nami zastanawialiśmy się co jest w specyficznym podłużnym pudełku, po otwarciu okazało się, że w środku była tuba, w której były zwinięte rysunki do kolorowania. Maja aż zapiszczała z radości, bo nigdy nie miała czegoś takiego. Bliźniaczki znalazły dla siebie lalki bliźniaczki, a pan Mirosław portfel, z którego bardzo się ucieszył. Pani Kamila również i dla siebie znalazła miły podarunek – płyny do higieny osobistej, rzadko kiedy może sobie na takie pozwolić. Wszyscy byli bardzo poruszeni tym, że tyle jest prezentów dla nich. Maja powiedziała: „już nie musimy robić zakupów, bo mamy wszystko”, a pan Mirosław łamiącym się głosem powiedział, że „jeszcze nikt nigdy nie ofiarował nam niczego bezinteresownie”. Na koniec wszyscy wolontariusze i kierowca zostali poczęstowani przepysznym sernikiem. Łóżko dla Mai dojechało ze sklepu w środę 16.12.15, wiem tylko z rozmowy telefonicznej. Pan Mirosław przekazał mi że są bardzo szczęśliwi i nie spodziewali się jeszcze takiego prezentu, łóżko idealnie pasuje i Maja już na nim śpi.
Co chce Państwu przekazać wolontariusz:
Kolejny raz utwierdzam się w przekonaniu, że jest dużo ludzi dobrej woli. Wasze zaangażowanie się w pomaganie innym jest naprawdę ogromne i bardzo budujące. Przepięknie to zrobiliście, każdy z rodziny wpaczce znalazł coś dla siebie, nikt nie został pominięty. Pięknie przyozdobione pudełka wyróżniały się w magazynie. Życzę wszystkim aby dobroć, którą okazaliście wróciła do Was ze zdwojoną siłą.
Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:
Nie spotkaliśmy jeszcze w życiu ludzi, którzy mają tak wielkie serca. Zwykłe dziękuję to chyba trochę za mało.